عضویت    ورود
ورود به سایت
» » » برگزاری جلسه کارگروه فرهنگی واجتماعی شهرستان علی آبادکتول

به ریاست سیدصادق شیرنگی معاون سیاسی فرمانداری صورت گرفت:

برگزاری جلسه کارگروه فرهنگی واجتماعی شهرستان علی آبادکتول

برگزاری جلسه کارگروه فرهنگی واجتماعی شهرستان علی آبادکتول

جلسه کارگروه فرهنگی واجتماعی شهرستان علی آبادکتول به ریاست سیدصادق شیرنگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و با حضور حجت االسلام والمسلمین مهدی نژاد امام جمعه شهرستان و سایر اعضا با دستور کار بحث و بررسی وبرنامه ریزی در راستای ارتقاء نشاط اجتماعی و فردی در محل فرمانداری برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ در ابتدای جلسه محمدی مسئول امور اجتماعی فرمانداری ضمن خیر مقدم به حاضرین درجلسه به قرائت دعوتنامه و دستور کارجلسه پرداخت
سپس حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد امام جمعه شهرستان بیان داشت: یکی از وظایف حکومت ایجاد نشاط وامید درجامعه است که ایجاد آن فقط باحرف انجام نمی شود بلکه باید اقدام عملی هم باشد.
وی ادامه داد: دشمنان ما با بکارگیری همه توان خود بدنبال این هستند که درجامعه ایجاد یاس وناامیدی کنند تا این امید را از بین ببرند امیدی که مستضعفان جهان به دنبال آن هستند.
وی افزود: البته امید وشادی را نباید از راه مسموم درجامعه ایجاد کرد.
امام جمعه شهرستان با توجه به بحث آسیب های اجتماعی وگستردگی آن درجامعه گفت: هراقدامی که دراین راستا انجام شود می تواند مثبت وتاثیر گذار باشد وهمه مدیران ومسئولین دستگا ههای اجرایی با توجه به مسئولیت خود باید تدبیر وبرنامه ریزی نمایند تا شاهد کنترل ، پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی باشیم .
وی درادامه ا ظهارداشت: برنامه ریزی ها بگونه ای باشد که از ظرفیت خود مردم درشهرها محلات وروستاها هم استفاده شود.
سپس شیرنگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری دربحث شبیخون فرهنگی وجنگ نرم دشمن ،نشاط اجتماعی یکی از مهمترین عوامل توسعه پایدار وغلبه برمشکلات است .
وی اظهارداشت: دشمن درزمینه فرهنگی وضربه زدن به نظام اسلامی اعتبارات خاصی را تعیین نموده است و درحال حاضر با فعالیت 250شبکه تلوزیونی وماهواره ای وغیره روبروهستیم که علیه نظام درحال فعالیت می باشند .
وی ا فزود: درزمینه رفع آسیب ها اول باید آن راشناسایی وزمینه های بروز و رشد آنرا بررسی وبرای رفع آن برنامه ریزی نمائیم .درهمین راستا با توجه به گستردگی آسیب ها اجرای نشاط اجتماعی درسطوح مختلف از جمله درحوزه جوانان یکی از مهمترین اولویت ها ودغدغه ها می باشد .
وی افزود: یکی از مهمترین ابزار پیشگیری از یاس وناامیدی مجهز نمودن افراد به ارزش ها ،باورها واعتقادات دینی واخلاقی خصوصاً نماز است .
وی ادامه داد: دراین زمینه با همراهی وهمکاری خانواده ها، روحانیت،اساتید دانشگاهی وآحاد جامعه و مسئولین دررفع آن تلاش نمائیم .
وی گفت: درزمینه افزایش نشاط اجتماعی نمیتوان فقط با مکاتبات دستوری آن را توسعه داد بلکه باید با فکر ،اندیشه ، برنامه ریزی وهمراهی وهمکاری همه آحاد جامعه نسبت به افزایش آن اقدام نمائیم. شیرنگی بیان داشت: امروز با توجه به شرایط کنونی کشور موضوع نشاط اجتماعی بسیار مهم است چرا که توفیق هر جامعه ای به نیروی انسانی حاضر درآن جامعه بستگی دارد واین سرمایه عظیم اجتماعی اگر در شرایط خوب وبا نشاط باشد توسعه پایدار هم رقم خواهد خورد .
وی ازکلیه دستگا ههای اجرایی شهرستان تقاضای همکاری ومساعدت نموده وبیان داشت با توجه به گسترش آسیب های اجتماعی تنها یک نهاد یا مرکز آموزشی قادر به توسعه آن نمی باشد لذا با همکاری همه دستگاه ها می توانیم نسبت به تحقق یک سند تحول بنیادین اقدام نمائیم ونتایج خوبی بدست آوریم.
 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :

آرشیو

<    «  خرداد 1398  »    >
شیدسچپج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 296
بازدید دیروز: 126
بازدید ماه:1349
بازدید سال:29106
بازدید کل:1294947